IZKUŠNJE
90-98%
izbolšanje pri akutnih obolenjih dihal in kože, po 15 terapijah
80-98%
izboljšanje pri kroničnih obolenjih dihal in kože, po 25-35 terapijah.
izbolšanje pri akutnih obolenjih dihal in kože, po 15 terapijah
izboljšanje pri kroničnih obolenjih dihal in kože, po 25-35 terapijah.
Pred približno dvema milijonoma let je bila Vzhodna Evropa delno prekrita s plitvim morjem. Morje je izginilo, ostale so velike količine soli, naložene v plasteh pod zemeljsko površino. V 14. stoletju so začeli ljudje izkopavati sol za lastne potrebe in potrebe trgovine.Preizkušena terapija za bolezni dihal in kožne bolezni je solna terapija, ki poteka v solnih sobah, poznali so jo že stari Grki.
Grški antični zdravnik Hipokrat je za lajšanje respiratornih težav priporočal parne inhalacije slane vode. V srednjem veku so bolnike vozili v podzemne solne jame, v katerih so vdihovali zrak nasičen s solnimi delci. Poljski znanstvenik Felix Boczkowsky je leta 1843 prišel do ugotovitve, da zrak v rudnikih soli, ki je nasičen s suhimi delci soli (aerosoli), pozitivno deluje na ljudi, ki imajo pljučne in dihalne težave. Ljudje, ki so imeli težave z dihali in kožo, so začeli množično obiskovati naravne solne jame in rudnike soli.
Terapija v jamah se imenuje SPELEOTERAPIJA (iz grške besede speleo, kar pomeni jama).
Prvi so Rusi ustvarili zdravilno mikroklimo solnih jam na površju zemlje in terapijo poimenovali HALOTERAPIJA (iz grške besede halo, kar pomeni dihanje). Od tod izvira ime solna terapija.
Solna soba je prostor, ki je v celoti obdan s soljo, zato je okolje sterilno in nabito z negativnimi ioni. S pomočjo halogeneratorja (naprave, ki v terapevtski prostor kontrolirano vpihava suh aerosol naravne kamene soli) se v prostoru ustvari atmosfera s soljo v zraku, ki je precej močnejša od atmosfere v naravnih solnih jamah, rudnikih in ob morju.